Чоловічі браслети: історія, матеріали, тенденції
У перекладі з французької мови слово "браслет" означає зап'ястя. Прикраса, яку носили на руці, відома нам ще з давніх часів. Стародавні єгиптяни та греки носили його як амулет від невдач та злих духів, символ сміливості, як знак воїна та просто як прикрасу. Фараони носили відразу кілька браслетів різної товщини на одній руці, прикрашені камінням та малюнками зі срібла та золота.
Стародавні римляни та греки одягали їх на битви. Вважалося, що браслети з піктограмами та всілякою перфорацією захистять їх та врятують життя. До речі, браслети носили не тільки на руках, а й на ногах.
У різні часи браслети були популярні не тільки серед жінок, а й чоловіків. Їх робили з міді, скла, дорогоцінних металів, золота, шкіри, дерева, текстилю, каучуку, сталі та інших матеріалів.
Браслети і сьогодні все частіше можна побачити на зап'ясті чоловічої руки. Їх носять разом із годинником або окремо, кілька штук на одній руці або по одному на кожному зап'ясті. Дизайн чоловічих браслетів також різноманітний: класичні ювелірні, прикраси в морському стилі, плетені, з підвісками, в стилі "мілітарі", класичні з коштовним камінням, золоті браслети шамбала та інші можна зустріти в колекціях відомих світових брендів. Через свою якість та увагу до деталей ці вироби здобули заслужений попит у покупців. Сьогодні в Україні чоловічі брендові браслети можна купити в нашому інтернет-магазині, який представляє тільки оригінальну продукцію.
З чого роблять чоловічі браслети, як доглядати?
Сучасні брендові чоловічі браслети — це розмаїття матеріалів, всілякі комбінації та неймовірний дизайн. Тому перш ніж купити чоловічий браслет необхідно розібратися, що саме пропонує ринок сьогодні.
- Золоті — класичний варіант для любителів вишуканих ювелірних прикрас. Для чоловіків тут свобода вибору: тонкі вироби із золотих ланок, широкі та масивні, із золота з діамантами, у поєднанні з керамікою або нержавіючою сталлю. Золотий чоловічий браслет вирізняється міцністю, довговічністю, стійкістю до стирання. Зберігати золоті вироби бажано подалі від інших прикрас, в окремому та сухому місці. Періодично золоті прикраси потрібно очищати від бруду, що накопичився. Для цього їх можна прополоскати в прохолодному мильному розчині або віднести в ювелірну майстерню для професійного чищення.
- Срібло — срібні браслети також популярні. Багато чоловіків віддають перевагу прикрасам саме з цього металу. Чоловічий срібний браслет вважається більш демократичним, ніж золотий. Срібло часто використовують у створенні браслетів у морському або армійському стилі, тоді вони стають доповненням до певного образу. Часто срібло поєднують зі шкірою, натуральним камінням, каучуком, керамікою та іншими матеріалами. Срібні браслети для чоловіків часто виглядають брутально та стильно. Стежити за сріблом легко: срібні прикраси також зберігають окремо від інших, періодично чистять мильним розчином або віддають на полірування.
- Зі шкіри — багато хто, як і раніше, віддає перевагу цьому матеріалу. Шкіра є міцним, довговічним матеріалом. Якщо на ній з'являться потертості, то це тільки додасть оригінальності та шарму прикрасі. Шкіряні браслети сьогодні поєднують зі срібними та золотими застібками, дорогоцінним камінням, текстилем, сталлю, каучуком та іншими матеріалами. Шкіряний чоловічий браслет обирають як доповнення до образу в етно або морському стилі, бохо або хіпі, вони також добре вписуються в повсякденний стиль та навіть у діловий. Зберігати шкіряні вироби бажано подалі від води, в сухому і темному місці. Це може бути мішечок, який пропускає повітря. Шкіряні браслети для чоловіків також періодично бажано приводити до ладу: протирати олією або спеціальними серветками.
- Зі сталі — прикраси з цього матеріалу вже давно конкурують із золотом та сріблом. По-перше, сталь — це дуже міцний матеріал, по-друге, зі сталі виходять досить стильні чоловічі аксесуари. Часто саме через їхню лаконічність та простоту чоловіки й обирають браслети зі сталі. Чоловіки сміливо носять їх разом із годинником на одній руці або кілька штук одночасно. Сталь чудово поєднується і з іншими матеріалами. Тому чоловіки можуть носити сталеві браслети разом зі шкіряними або срібними. Ба більше, вони перестали бути просто прикрасою для вуличного стилю або доповненням до курортного образу, дедалі частіше їх можна побачити на руці ділового чоловіка, вдягненого відповідно. Доглядати за сталевими виробами також не складе труднощів: протирайте їх спеціальним розчином, не використовуйте абразивних засобів, зберігайте окремо від біжутерії та інших прикрас, намагайтеся знімати на ніч.
- Чоловічі браслети з камінням — найчастіше це браслети шамбала з використанням натуральних каменів, шкіри та металу. Дизайнери застосовують онікс, агат, яшму, бірюзу, гранат для створення стильних чоловічих браслетів. Зберігати та доглядати за такими виробами не складніше, ніж за золотими або сталевими. Бажано, щоб вони зберігалися окремо, не піддавалися впливу прямих сонячних променів, не мали контакту з водою.
Із чим чоловіки носять браслет
Якщо ви не консерватор та не вважаєте, що браслет — це виключно жіноча прикраса, то для вас відкриті всі горизонти.
- Золоті браслети — бажано поєднувати із золотими виробами та золотим годинником. Вони вдало вписуються і в повсякденний, і в діловий, і в стиль casual. На одній руці можна поєднувати кілька тонких чоловічих браслетів із золота або золотий з прикрасою зі шкіри чи платини.
- Срібні — більш демократичні прикраси. Кілька срібних браслетів на руці доповнять образ з джинсами та сорочкою, штанами та светром, впишуться і в діловий стиль. Срібний чоловічий браслет можна поєднувати на одній руці з годинником з інших матеріалів.
- З натуральних каменів — підійдуть для більш вільного стилю, непогано впишуться в літній ансамбль. Прикраси з каменів більш вимогливі, не всі з них підійдуть для носіння в тандемі з годинником або іншими браслетами, не всі з них впишуться в повсякденний або діловий чоловічий стиль.
- Чоловічі сталеві браслети — сталь дає змогу створювати аксесуари найрізноманітнішого дизайну, тому ви завжди можете вибрати браслет зі сталі, що підходить вашому стилю. Такі вироби добре поєднуються з іншими прикрасами, не порушуючи стилістики та не виділяючись із загального ансамблю.